World of Warcraft Miniatures GameWorld of Warcraft to obecnie najpopularniejsza gra MMORPG, nic więc dziwnego, że gra ta doczekała się swojego figurkowego odpowiednika. WoW Miniatures Game daje możliwość przeniesia potyczek w świecie Azeroth znanych z ekranów komputera wprost na nasze stoły. WoW MG reklamowana jest jako szybka gra bitewna przy użyciu fabrycznie pomalowanych figurek wysokiej jakości. Gracze używają figurek i elementów terenu do odegrania przeróżnych potyczek świata Azeroth. Możemy objąć kontrolę nad pojedynczą figurką lub cała drużyną poszukiwaczy przygód.

World of Warcraft Miniatures Game wydana została przez firmę Upper Deck Entertainment, która dotąd specjalizowała się głownie w wydawaniu gier karcianych i kolekcjonerskich zestawow kart (Yu-Gi-Oh!, World of Warcraft TCG, kilka innych kolekcjonerskich karcianek mniej znanych w Polsce oraz sporo kart sportowych popularnych głównie w USA). Jak to zwykle bywa wydawca twierdzi, że figurki WoW Miniatures posiadaja niespotykany dotąd poziom detali, że zrewolucjonizują rynek itd. itp. Na razie widziałem tylko zdjęcia, co do detali trudno mi więc się wypowiadać, a co do rewolucji rynku to osobiście wątpie. Dodam jedynie, że figurki World of Warcraft wykonane sa w skalii 40 mm czyli przewyższają nieco figurki do większości systemów bitewnych. Za stronę malarską projektu, jak rozumiem modele WoW będą fabrycznie malowane, odpowiada profesjonalny malarz z ogromnym doświadczeniem Mike McVey ze Studio McVey (wcześniej pracował dla Games Workshop i jeżeli się nie myle Privateer Press).

W World of Warcraft Miniatures Game dostępne będą trzy frakcje: Alliance, Horde i Monster. Już wiadomo, że dostępne będą między innymi figurki kultowych postacii świata WoW jak np. Warchief Thrall, High Priestess Tyrande Whisperwind czy Archmage Arugal. Premiera gry planowana jest na jesień 2008 roku. Na początku figurki dostępne będą w następujących zestawach:

-Starter Set dla dwóch graczy, będzie zawierał 4 figurki: 2 figurki Hordy i 2 figurki Alliance, kości, karty, podstawki, jedną dwustronną mapę oraz podręcznik z zasadami (choć pewnie słowo książeczka byłoby tu bardziej na miejscu)

-booster pack będą zawierać po 3 figurki z losowo wybranej frakcji, tzn. wszystkie trzy figurki będą z tej samej frakcji nie wiadomo tylko jaka frakcja nam się trafi (trochę dziwne jakdla mnie)

Od pewnego czasu wydawca co tydzień prezentuje kolejne figurki, na chwilę obecną pokazane zostały następujące figurki (klikając w nazwę możecie obejrzeć figurki WoW):


Frostmane Troll
Ta'zo
Goblin Shredder
Graccus
Aleyah Dawnborn
Succubus
Irana
Azarak Wolfsblood
Skeletal Priest
Dizdemona
Voidwalker
Alamar Ironhoof
Slitherblade Tidehunter
Varimathras
Phadalus the Enlightened
Omedus the Punisher
Bog Elemental


Podsumowując, osobiście nigdy nie byłem zwolennikiem fabrycznie malowanych figurek z tworzywa ale to oczywiście wyłącznie moje osobiste zdanie. Wydaje mi się również, że wydanie World of Warcraft Miniatures Game może być jedynie próbą wyduszenia paru dodatkowych dolarów z fanow WoW Online. Z drugiej jednak strony może to spowodować wciągnięcie nowych ludzi w świat gier bitewnych, a to chyba dobrze. Jak będzie naprawdę przekonamy się jesienią.Jesteś fanem świata WoW - zobacz również: World of Warcraft gra planszowa i World of Warcraft Adventure Game.