RackhamFirmę Rackham zna zapewne większość z Was, swojego czasu jej produkty, a mam tu na myśli głównie system i figurki Confrontation były stosunkowo popularne w naszym kraju. W związku z tym tekst będzie krótki i postaram się w nim przytoczyć tylko kilka podstawowych informacji.

Rackah jest francuską firmą tworzącą gry bitewne, figurki oraz gry RPG. Założona została w roku 1997. Obecnie Rackham zatrudnia łącznie około 70 pracowników: rzeźbiarzy, malarzy, pisarzy i pracowników odlewni itd. Właścicielem firmy i jej głównym menadżerem jest Jean Bey.

Głównym produktem firmy są podręczniki oraz figurki do gry bitewnej Confrontation. Konfrontacja doczekała się już 4 edycji, została przetłumaczona na 5 języków i jest obecnie sprzedawana w 41 krajach, co jak na system bitewny jest sporym sukcesem. Poniżej obejrzeć możecie okładkę trzeciej edycji Konfrontacji.W 2006 roku Rackham korzystając z popularności jaką osiągnęła Konfrontacja opublikował grę RPG Cadwallon osadzoną w świecie tego systemu. Również w 2006 roku swoją premierę miało najmłodsze dziecko Rackham, system bitewny w klimatach science fiction: AT-43. Grę tą wyróżnia fakt, że wszystkie figurki są fabrycznie pomalowane i gotowe do gry po wyciągnięciu z pudełka. Decyzja producenta o sprzedaży pomalowanych figurek wzbudziła pewne kontrowersje i sporo dyskusji w "świecie figurkowym".

Jako ciekawostkę mogę dodać, że od lipca 2005 roku firma Rackham została wciągnięta na listę spółek platformy handlu giełdowego Euronext (stworzonej przez giełdy: paryską, amsterdamską i brukselską). Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziecie mogli poczytać o poszczególnych produktach i figurkach Rackham w dziale Systemy bitewne.

Przydatne linki:

Rackham - strona główna.