Cold War MiniaturesCold War Miniatures jest stosunkowo nową i chyba najmniejszą z opisywanych tutaj firm. W swojej ofercie posiada jedynie kilkadziesiąt figurek, są one jednak na tyle oryginalne i ciekawe, że również o tym producencie postanowiliśmy napisać.

Główną "atrakcją" tej firmy jest seria "The Dead will walk" prezentująca kilkanaście zestawów figurek współczesnych zombie nawiązujących do kultowych zombie-horrorów. Figurki wykonane są w skali 28 mm z białego metalu i zaopatrzone w metalowe, okrągłe podstawki o średnicy 20 mm. Pakowane są w tematyczne zestawy po 5 różnych wzorów. I tak mamy zestaw zombie policjantów, żołnierzy, lekarzy, hip-hopowców a nawet zombie duchownych :), zombie Elvis'a i wiele innych.

Na dzień dzisiejszy w ofercie znajduje się trzynaście zestawów żywych trupów i jeden zestaw Survivors co daje 70 różnych wzorów.Oprócz "The Dead will walk" w ofercie Cold War znajdziemy linie "Delta Bound", w której od dłuższego czasu znajduje się tylko jeden produkt. Jest to całkiem ciekawy, ponad 30 - elementowy, żywiczno-metalowy zestaw składający się na amerykańską łódź patrolową z wojny w Wietnamie.

Generalnie figurki CW nie są może majstrsztykiem technicznym, miejscami zaburzone proporcje czy niedoróbki rzeźbiarskie wynagrodzone są jednak ogromną dozą humoru i charakteru, którymi cechują się te angielskie zombiaki.

Zobacz też:Przydatne linki:

Cold War Miniatures - strona główna.

Sklep Gildia Najemników - polski sklep internetowy oferujący produkty Cold War Miniatures.


" />