"Mutant Chronicles" - bitewniak na dużym ekranie.

SZUKASZ GRY I FIGUREK MUTANT CHRONICLES - KLIKNIJ TUTAJ!" />SZUKASZ GRY I FIGUREK MUTANT CHRONICLES - KLIKNIJ TUTAJ!

Zapewne wielu z Was drodzy czytelnicy pamięta kultowego bitewniaka zwanego Warzone. Ten stosunkowo rozbudowany i cieszący się, w swoim czasie, sporą popularnością system bitewny miał szczególne znaczenie dla polskiego wargamingu - był to bowiem pierwszy system bitewny z prawdziwego zdarzenia, który ukazał się w języku polskim. Cofnijmy się jednak kilka lat wcześniej aby zobaczyć jak cała sprawa się zaczeła. W roku 1985 szwedzka firma Aventyrsspel wydała system RPG o wdzięcznym tytule "Mutant". Kilka dodatków i kolejnych edycji później gra zmieniła tytuł na "Mutant Chronicles", a jej wydawcą została firma Target Games. Ašwiat Mutantów zyskał na tyle dużą popularność, że w 1995 roku Target Games zdecydowała się na przeniesienie go na nasze stoły i tak powstała pierwsza edycja systemu bitewnego Warzone. Nie chciałbym tu rozwodzić się szerzej na temat historii Warzone i kolejnych jej edycji, na to znajdzie się miejsce w tekście poświęconym temu systemowi, który wkrótce znajdziecie w dziale Systemy bitewne. Wspomnę jeszcze tylko, że w Polsce Warzone wraz z kilkoma dodatkami ukazał się nakładem warszawskiego wydawnictwa Mag. Ostatecznie prawa do systemu zostały przejęte przez amerykańską firmę Excelsior, która wydała jej trzecią edycję. W związku ze spadkiem popularności i brakiem polityki promowania gry linia Warzone została ostatecznie zamknięta w 2005 roku.Ostatnie doniesienia z wielkiego świata filmu mogły przyprawić weteranów i miłośników Warzone o szybsze bicie serca. W fazę produkcji wszedł mianowicie mroczny thriller science fiction "Mutant Chronicles" osadzony jak sama nazwa mówi w świecie systemu RPG pod tym samym tytułem i bitewnego Warzone. Fabuła filmu przedstawia się raczej banalnie, jak donosi Filmweb:

"Jest XXIII wiek i wszystko wskazuje na to, że ziemia wkrótce będzie wymarłą planetą. O ostatnie, niewielkie już złoża toczą się walki pomiędzy ludźmi a zamieszkującymi pod ziemią Necromutantami. Na czele wojsk staje major Mitch Hunter."

Zdecydowanie lepiej prezentuje się obsada tej produkcji, wystąpią w niej między innymi John Malkovich (np. Eragon, Con Air, Hitchhiker's Guide to a Galaxy, Joanna D'Arc), Thomas Jane (Punisher, Deep Blue Sea, Thin Red Line, Dreamcatcher), Ron Pearlman (Alien Resurrection, Hellboy, Imię Róży) czy Devon Aoki (Sin City, 2 Fast 2 Furious). Reżyserem filmu jest Simon Hunter, który w przeszłości wyreżyserował dwa raczej mniej znane horrory Gruesome i Lighthouse. Za scenariusz odpowiedzialni są Ross Jameson i Philip Eisner. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na oficjalną stronę filmu, gdzie z czasem prawdopodobnie będziemy mogli znaleźć więcej informacji (narazie w większości działów króluje napis Coming soon). A już teraz dzięki serwisowi Youtube.com obejrzeć możemy krótki materiał prostu z planu powstającego filmu, w którym reżyser Simon Hunter zapoznaje nas z kilkoma ludźmi ze swojego zespołu:W trakcie swoich poszukiwań natrafiłem też na krótki film będący czymś w rodzaju nieoficjalnego trailera. Powstał on w 2005 roku przy bardzo niewielkim nakładzie finansowym, żadna ze scen, które możecie tam zobaczyć nie znajdą się w finalnej produkcji. Film ten miał wyłącznie pokazać w jakim mniej więcej klimacie osadzona będzie pełnometrażowa produkcja:Data premiery wyznaczona jest narazie na 2008 rok, miejmy nadzieję, że będzie to film warty obejrzenia nie tylko przez fanów Warzona i świata Kronik Mutantów.

Przydatne linki:

Mutant Chroniclest the Movie - oficjalna strona filmu.

Linia Frontu - polski serwis fanów systemu Warzone.