Wyrd MiniaturesObawiam się, że jest to kolejna firma, na której temat nie będę się w stanie rozpisać. Nie znaczy to, że nie podobają mi się jej produkty, nie mogę po prostu znaleźć zbyt wielu wiadomości na temat tego producenta. Wyrd Miniatures jest firmą amerykańską działającą od roku 2005. W swojej ofercie posiada linię kilkudziesięciu figurek z pogranicza fantasy i science-fiction, osadzonych w klimatach tzw. steampunku.Figurki Wyrd'u wykonane są z metalu, w skali "heroic" 32 mm, zaopatrzone są w okrągłe plastikowe podstawki o średnicy 30 lub 40 mm. Wyrd jest również kolejnym producentem, który nie zatrudnia własnych pełnoetatowych rzeźbiarzy lecz korzysta z usług różnych wolnych strzelców. Osobiście jestem zwolennikiem tego rozwiązania ponieważ pozwala często na ciekawe połącznie lub porównanie wielu stylów w ramach jednej koncepcji/linii figurek.

Zdecydowanę większość figurek dla tej firmy stworzył hiszpański rzeźbiarz Edgar Ramos, o którym pisałem co nieco przy okazji tekstu o firmie Mad Puppet Miniatures, założonej właśnie przez tego artystę. Oprócz niego dla Wyrd'a figurki tworzyli także:

Steve Buddle
Edgar Skomorowski
Steve Saunders
Paul Muller
Gael Goumon
Stephan Enjolras

Modele Wyrd'u zawsze powstają na podstawie concept artów, tworzone były one najczęściej przez takich ilustratorów jak: Wang Wei, Victoria Caroland, Nathan Caroland czy Stephan Enjolras.

Tyle jeżeli chodzi o podstawowe fakty o tym producencie, teraz zapraszam Was do obejrzenia kilku zdjęć:

Przydatne linki:

Wyrd Miniatures - strona główna.

Okazji cenowych i rzadkich figurek szukaj na Allegro.pl