Mad Puppet MiniatuesJest to firma działająca na rynku od bardzo niedawna. Swoje narodziny ogłosiła dnia 15 marca 2007 roku. Założycielem firmy i twórcą wszystkich figurek jest Edgar Ramos, mieszkający w Hiszpanii rzeźbiarz i student kierunków artystycznych. Jak to zwykle bywa w przypadku małych jednoosobowych firm produkujących figurki oferta nie jest oszałamiająca pod kątem ilościowym. Jednakże te kilka figurek, które możemy już obejrzeć prezentuje moim zdaniem naprawdę interesujący poziom.

Produkty Mad Puppet podzielone są obecnie na cztery działy:

Fantasy
Post-apocalyptic
Bust and Miscellanea
XperiMental

W dwóch pierwszych znajdziecie metalowe figurki w skali 30 mm. Szczególnie przypadła mi do gustu linia Post-apocalyptic ale to już kwestia mojego prywatnego zboczenia. Jak wiadomo pojęcie skali w świecie figurek jest traktowane przez każdego producenta/rzeźbiarza nieco inaczej. W związku z tym poniżej znajdziecie dwa przykłady dokładnie obrazujące wielkość figurek.

Model Brute z linii Post-apocalyptic składa się z trzech części i ma wysokość 32 mm (36 mm - stojąc).Figurka Scavenger składa się z dwóch elementów i ma wysiokość 32 mm do czubka głowy.Dział Bust and Miscellanea zawiera narazie jedno dość ciekawe ozdobne popiersie:Kategoria XperiMental zawiera na dzień dzisiejszy również tylko jeden produkt jednak w założeniu ma skupiać oryginalne i odważne figurki, głównie w skali 54 mm, przeznaczone dla malarzy i kolekcjonerów.

Właściwie niewiele więcej mogę napisać o firmie, która istnieje w branży niecałe 2 miesiące, na koniec spójrzcie jeszcze na kilka figurek Pana Ramosa.


[right]Rozpocznij wątek lub podyskutuj na forum...[/right]

Figurki Mad Puppet kupisz okazyjnie na eBay. Zarejestruj się i kupuj na całym świecie.Przydatne linki:

Mad Puppet MIniatures - strona główna.