Avatars of WarAvatars of War nie jest właściwie firmą ani producentem figurek, jest to niewielka (narazie) linia figurek w skalii 28 mm, ktorych twórcą jest Felix Paniagua. Jest to rzeźbiarz pochodzący z Hiszpanii (Barcelona), zaczął hobbystycznie rzeźbić w 1997. W latach 2000-2002 pracował dla DragonRune Miniatures, dla której stworzył kilka figurek orków. Następnie przeniósł się do Nottingham i rozpoczął pracę dla Games Workshop (lata 2003-2005).

Po opuszczeniu Games Workshop we wrześniu 2005 roku przeniósł się do Barcelony i rozpoczął trwającą do dziś współpracę z firmą Privateer Press. Natomias w listopadzie 2006 roku powstał pierwszy model z autorskiej linii Felixa Avatars of War - widoczny poniżej Dwarf Hero.Mimo, że na dzień dzisiejszy (kwiecień 2007) linia ta składa się z czterech modeli zdecydowałem się na umieszczenie o niej kilku słów w tym dziale z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze figurki te po prostu bardzo mi się spodobały. Wyglądają na bardzo szczegółowe i zdecydowanie bardzo efektownie się prezentują. Po drugie postaowiłem zaznaczyć istnienie tej linii ze względu na to, że systematycznie się powiększa. Nie jest to może jakiś dynamiczny wzrost ale średnio raz na 1-1,5 miesiąca powstaje nowy model.

Na dzień dzisiejszy oprócz widocznego powyżej krasnoluda na Avatars of War składają się jeszcze:We wszystkich tych wzorach bardzo wyraźnie widać wpływ stylistyki Games Workshop. Nie jestem do końca przekonany czy wynika to z "ręki" rzeźbiarza czy bardziej jest to chwyt marketingowy skierowany do rzesz graczy w Warhammera. Osobiście nie przeszkadza mi to w ogóle i życzyłbym firmie GW, żeby conajmniej taki poziom prezentowały wszystkie wypuszczane przez nią nowości.


[right]Rozpocznij wątek lub podyskutuj na forum...[/right]


Zobacz też:Przydatne linki:

Avatars of War- strona główna.