Heresy Multi-part Miniatures

Heresy Multi-part Miniatures

Heresy Multi-part Miniatures to właściwie Andy Foster. Rzeźbiarz, malarz, odlewnik, spedytor i marketingowiec w jednej osobie. Andy od dziecka zafascynowany był klimatami fantasy i s-f. Wychowany na Gwiezdnych Wojnach i Conanie swoją przygodę z figurkami zaczął od pierwszego wydania gry Heroquest. Od tego czasu uzależnienie tylko się pogłębiało :). W trakcie studiów rozpoczął pracę dla Games Workshop, którą kontynuował już na pełen etat po ukończeniu uniwersytetu. W GW zajmował się organizacją i zarządzaniem magazynem i Muzeum w kwaterze głównej. W ciągu czterech lat pracy u tego potentata Andy miał okazję podglądać prace profesjonalnych rzeźbiarzy i wymieniać doświadczenia z tysiącami fanów przewijającymi się przez sklep i muzeum. Pracę w Games Workshop zakończył zimą 2000 roku.

Następny rok i kilka miesięcy pracy totalnie nie związanej z figurkami pozwoliła Andy'emu poznać prawdziwy sens życia: Nie ma prawdziwego szczęścia bez figurek :D. Po odkryciu tej fundamentalnej prawdy udało mu się zdobyć posadę w firmie Wargames Foundry. Gdzie pogłębiał swoje doświadczenia, a także nauczył się co nieco o odlewaniu figurek i logistyce w tego rodzaju firmie. Niestety pod koniec roku 2001 został zwolniony.

Zwolnienie z Foundry ostatecznie zdecydowało o założeniu własnej firmy i robieniu własnych figurek. Oficjalnie Heresy rozpoczęło swoją działalność dnia 4 kwietnia z 6 wzorami w ofercie.

Od początku założenie było tworzenie figurek w zestawach, które umożliwiają złożenie modelu w kilku wersjach. W większości blisterów znaleźć więc można dodatkowe głowy, ręce, bronie itd, najlepszym tego przykładem jest chyba figurka Dwarven Inventor, którą można złożyć w PIÄ~CIU wersjach dość znacząco różniących się od siebie:

" />


W chwili obecnej Heresy oferuje około 80 wzorów. A oto kilka moich ulubionych:

" />

" />

" />


Od pewnego czasu Heresy wypuszcza także wzory wyrzeźbione przez zaprzyjaźnionych twórców. Osobiście szczególnie polecam wzory niezrównanego Paula Muller'a:

" />


" />


Warto także wspomnieć, że Heresy oferuje kilka modeli z serii Fantasy Football nawiązujące do klimatów Blood Bowla. Na stronach firmy można za darmo pobrać autorskie zasady do systemu Deathball, a także pliki .jpg umożliwiające zrobienie własnego boiska.

Przydatne linki:

Heresy Multi-part Miniatures - strona główna.

Forum of Doom - związane z Heresy forum dyskusyjne.


Gildia Najemników - Polski sklep internetowy oferujący produkty Heresy.