Star Mogul: Ruins of an EmpireStar Mogul: Ruins of an Empire jest systemem bitewnym osadzonym w konwencji sci-fi, stworzonym przez Alpha Forge Games.

W Star Mogul odgrywamy pomniejsze potyczki toczone przez ludzkich (i nie tylko) pionierów w trakcie eksploracji obcych planet. W 25 stuleciu wynalezienie napędu tachyonowego pozwoliło ludzkości na dotarcie do pobliskich systemów gwiezdnych, w stosunkowo krótkim czasie. Wkrótce eksploracja doprowadziła do odkrycia pozostałości ogromnej pan-galaktycznej cywilizacji obcych, która upadła ponad 400000 lat temu. Odkrycie to stało się bodźcem dla tysięcy poszukiwaczy i osadników, którzy wyruszyli w przestrzeń w poszukiwniu reliktów, narzędzi czy technologii dawnej cywilizacji.

Poszukiwacze mogli zarobić fortunę jeżeli tylko w nieprzyjaznym środowisku obcych światów udało im się pozyskać cenne pozostałości obcych i dostarczyć je bezpiecznie na ludzkie planety. Niestety pierwsza fala osadników poprzez swoją ignorancję uwolniła ze szczątków dawnej cywilizacji śmiercionośny patogen. Zanim ktokolwiek odkrył jego obecność rozprzestrzenił się on praktycznie we wszystkich koloniach. Kiedy odkryto zagrożenie, było już za późno. Nowo powstające ludzkie ludzkie imperium zostało zdziesiątkowane. Po 45 latach epidemia wygasła samoistnie i nadszedł czas na odbudowę. W tym momencie rozpoczyna się gra. Mając wystarczającą sumę pieniędzy na zakup statku kosmicznego i wynajęcie twardej i gotowej na wszystko załogi poszukiwaczy wyruszasz na Zewnętrzne Rubieże aby zebrać pozostałości dwóch Imperiów - obcych i ludzi.Powyższa mapa pokazuje system gwiezdny będący kolebką ludzkości, zwany potocznie Siedliskiem ('Seat of Mankind'). Setki systemów gwiezdnych leżacych poza jego granicami zwane są Zewnętrznymi Rubieżami ('Outer Rim'). Jest to dynamiczny i ciagle zmieniający się obszar. Co jakiś czas odkrywana jest nowa rasa obcych, cały czas powstają nowe kolonie. Rubież jest także miejscem niebezpiecznym, w którym wielu ludzi i obcych walczy na co dzień o zysk i przetrwanie.

Podręcznik do systemu jest dostępny w wersji drukowanej, a także w postaci pliku .pdf.Modele tego producenta tworzone są z tzw. białego metalu, w skali 28 mm. W Star Mogul mamy na dzień dzisiejszy do wyboru 5 frakcji:

Spacers (ludzie)
Wardroids (roboty)
Asteroid Miners (cyborgi, ludzie/maszyny)
Hydrissians (obcy)
Mephalians (obcy)

Poniżej możecie zobaczyć kilka przykładowych figurek AFG:
Przydatne linki:

Alpha Forge Games - strona główna.

Okazji cenowych i rzadkich figurek szukaj na Allegro.pl