Hasslefree MiniaturesHasslefree Miniatures zostało założone w styczniu 2004 roku przez Kevina White'a i jego żone Sally. Więcej o samym rzeźbiarzu przecztać możecie TUTAJ. Na decyzję o otwarciu własnej firmy niemały wpływ miało zwolnienie Kevina z nieistniejącej już dziś firmy I-Kore. Wyjaśnienie pochodzenia nazwy tej firmy znajdziecie TUTAJ (niestety wymagana dość dobra znajomość języka angielskiego). Jak możemy przeczytać na stronie HF kapitał początkowy potrzebny na otwarcie firmy Państwo White zdobyli głównie poprzez sprzedanie kolekcji figurek Keva na aukcjach Ebay (coż za poświęcenie). Oprócz tego Pan White podjął się szeregu rzeźbiarskich zleceń głównie dla Privateeer Press (Warmachine), The Figure Trader (Sabotage) i Dark Age Games (Dark Age).

HF tworzy prawie wyłącznie figurki w skali "true 28 mm" oznacza to, że figurka człowieka wzrostu 180 cm (5 stóp 10 cali) będzie miała wysokość dokładnie 28 mm. Już po pierwszym roku działalności firma mogła pochwalić się dość imponującym wachlarzem 120 produktów. Dziś (styczeń 2007) firma obchodzi swoje trzecie urodziny i ma w ofercie naprawdę sporą ilością wydanych figurek, podzielonych w następujące kategorie:

40mm
54mm
Adventurers
Bohkin
Demonettes & Faeries
Dwarves
Elves
Fantasy Football
Grymn (sci-fi dwarves)
Humans
Kindred
Martial Artists
Monsters
Non-coms & Civilians
Orcs & Goblins
Pirates
Sleiti
Villagers
Zombies

Oprócz figurek za pośrednictwem HF możemy zaopatrzyć się też w szereg akcesoriów oraz tzw. bitsy.

Jednym z ulubionych tematów prac Kevina White'a są kobiety, tak więc w ofercie HF znajdziemy bardzo wiele kobiecych postaci w przeróżnych konwencjach. Za kamień milowy w przemyśle figurkowym uważany jest model Liberty, kiedy to rzeźbiarz pozwolił sobie na wyjście z kanonu szczupłej seks bomby i stworzył postać kobiecą z lekką nadwagą.Figurki Hasslefree Miniatures kupisz okazyjnie na eBay. Zarejestruj się i kupuj na całym świecie.I na koniec jeszcze kilka przykładowych modeli Hasslefree:

Przydatne linki:

Hasslefree Miniatures - strona główna.

Forum of Doom - związane z Hasslefree forum dyskusyjne.