Darkson DesignsFirma Darkson Designs swoją działalność rozpoczynała około 10 lat temu jako jednoosobowe studio malarskie, założone przez Roberta Kingery. Robert zajmuje się malowaniem figurek od ponad 15 lat, a zawodowo pracuje dla Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych jako operator kamery. Dopiero przyłączenie do spółki Crystal Kingery sprawiło, że DD zmieniła się z niewielkiego, przyjmującego zlecenia studia, w firmę z prawdziwego zdarzenia.

Około rok temu powstała idea stworzenia profesjonalnego przewodnika dla malarzy, dzięki pracy Darkson Design oraz pomocy wielu ludzi z branży światło dzienne ujrzał "Painting Guide, Volume 1".W trakcie prac nad tą publikacją Robertowi udało się nawiązać kontakty, które pozwoliły mu na zrealizowanie jednego z jego marzeń - stworzenie własnej linii figurek. Tak powstał autorski system bitewny AE-WWII, (Alternate Events World War 2). W świecie AE-WWII Druga Woja Ašwiatowa nie zakończyła się w 1945 roku, konflikt trwał dalej osiągając jeszcze większe rozmiary. Inwazja Japonii na Alaskę, otwarty konflikt w Ameryce południowej, kompletne zniszczenie Londynu przez ataki rakiet V-4 to tylko kilka punktów czarnego scenariusza tego świata.

Niewielu jednak wie, że sekretna wojna toczy się także na mroźnych pustkowiach Antarktydy. W latach 30-tych XX wieku, Niemcy zagarneły spore tereny tego lodowatego kontynentu. Krążą plotki o tajnych bazach i makabrycznych eksperymentach. Nikt do końca nie wie co Rzesza chce ukryć, jednak losy światowego konfliktu zamiast w walnych bitwach mogą rozegrać się w małych potyczkach pomiędzy grupami, wyszkolonych agentów.Beta wersję zasad można już pobrać, ze strony DD, także dwa pierwsze startery z siłami niemieckimi i amerykańskimi trafią do sprzedaży 15 grudnia 2006 roku. Więcej informacji o systemie znajdziecie w dziale Systemy bitewne - AE-WW II.

Zobacz też:Przydatne linki:

Darkson Designs - strona główna.

Okazji cenowych i rzadkich figurek szukaj na Allegro.pl