InfinityWstęp:

Ludzkości udało się przeżyć kolejne 175 lat, lecz coraz częściej wszyscy zadają sobie pytanie jak długo jeszcze?

Rasa ludzka sięgnęła gwiazd. Ogromne handlowe statki będące własnością międzynarodowych korporacji podróżują pomiędzy systemami gwiezdnymi. Nad całością nadzór sprawuje O-12, międzynarodowa organizacja, będąca następcą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Od swojego poprzednika O-12 różni się jednak przede wszystkim o wiele większymi uprawnieniami i skutecznością działania. Decyzje O-12 wspierane są przez potężną Sztuczną Inteligencję, która planując działania pomaga zachować kruchą równowagę pomiędzy rywalizującymi frakcjami.

Dawne narody połączyły się w federacje, które podzieliły pomiędzy siebie wpływy w znanym wszechświecie. Te nowe potęgi kierowały się jednak odwiecznymi pragnieniami, dobrze znanymi ludzkim historykom: rządzą władzy i bogactwa. Pokojowa koegzystencja stawała się coraz trudniejsza, a konflikty zarówno jawne jak i ukryte stały się codziennością.

Frakcje:

PanOceania - jest największą potęgą dzisiejszego świata. Sprawuje władzę nad największą ilością planet, kontroluje najbogatsze złoża surowców naturalnych i posiada najbardziej zaawansowaną technologię. Pragmatyczna i zasobna, PanOceania jest konglomeratem wielu kultur i spadkobiercą najlepszych demokratycznych tradycji dawnych społeczeństw świata zachodniego.Yu Jing â?? druga co do wielkości siła, która swoją potęgę opiera przede wszystkim na spiskach i złożonych intrygach. Yu Jing (czyt. Ju Czing) jest konglomeratem wszystkich dawnych Państw dalekiego wschodu, które zjednoczyły się pod przywództwem Chin, tworząc jedną, wielką, acz zróżnicowaną, orientalną kulturę.Ariadna â?? frakcja ta składa się z potomków pierwszych ludzkich kolonistów, którzy wyruszyli w misję eksploracji kosmosu i stracili łączność z ojczystą planetą na wiele lat. Odizolowani na niegościnnej planecie stworzyli twarde aczkolwiek słabiej zaawansowane technologicznie społeczeństwo. Kontakt z resztą ludzkich koloni odzyskali dopiero niedawno i teraz próbują odnaleźć swoje miejsce pośród innych rywalizujących frakcji.
Nomad â?? frakcja składa się z pasażerów trzech ogromnych statków, które oddzieliły się od reszty ludzkich kolonizatorów i społeczeństw rządzonych przez sztuczne inteligencje. Od tego czasu Nomadzi przemierzają kosmos zajmując się handlem i sprzedawaniem swoich usług każdemu, kogo na to stać. Statek Tunguska służy jako wielka baza danych przechowująca informacje. Corregidor oferuje usługi specjalistów za rozsądną cenę, a Bakunin jest statkiem handlowym, na którym można znaleźć wszystko, co egzotyczne i nielegalne.Haqqislam, Nowy Islam, jest jedną z mniejszych frakcji, która kontroluje tylko jeden gwiezdny system â?? Bourak. Odcinając się od nurtu fundamentalistycznego islamu, opiera swoją doktrynę na humanizmie, pokojowej filozofii i powrocie do natury. Haqqislam może poszczycić się najlepszymi uczelniami medycznymi w całym znanym wszechświecie.Combined Army â?? w czasie kiedy ludzkość zajęta była wewnętrznymi walkami, w samym sercu ludzkiego terytorium pojawiło się nowe zagrożenie. Być może, największe zagrożenie z jakim przyszło zmierzyć się ludziom. Połączona armia obcych ras, zjednoczona pod przywództwem starożytnej ale potężnej sztucznej inteligencji. Newielka siła ekspedycyjna wyposażona w technologię dużo bardziej zaawansowaną niż ludzka była jak na razie w stanie wytrzymać wszystko, co ludzie mogli rzucić przeciwko nim.Przyszłość rasy ludzkiej staje pod znakiem zapytania. Czy poszczególne frakcje, skłócone i nieustannie walczące o wpływy będą w stanie zjednoczyć się w obliczu nowego zagrożenia?

System:

Infinity jest skirmishowym systemem bitewnym stworzonym przez hiszpańską firmę Corvus Belli. Gracze obejmują w niej dowodzenie nad siłami jednej z frakcji, jak to w systemach skirmishowym bywa kierujemy raczej mniejszymi oddziałami, składającymi się z kilku do kilkunastu modeli, niż całymi armiami. Sama mechanika opiera się na systemie rzutów kością 20-ścienną, rzuty dzielimy na zwykłe (testujemy dany współczynnik) i tzw. â?žtwarzą w twarzâ?? (przeciwstawny rzut dwóch graczy polegający na porównaniu wyników). Tych którzy chcieliby poznać dokładniej zasady tego systemu zachęcamy do pobrania beta wersji zasad ze strony producenta. Dzięki wysiłkom polskich fanów tego systemu znajdziemy tam także skrót zasad w języku polskim (tzw. Quick start rules). Podręcznik podstawowy został dotychczas wydany w języku angielskim, hiszpańskim i francuskim. W niedalekiej przyszłości ukażą się też wydania polskie i niemieckie. W najbliższym czasie ma być również dostępna polskojęzyczna wersja oficjalnej strony Infinity.
Stare oficjalne forum ItG będzie zablokowane choć dostępne i zastąpi je
nowa wersja forum.

Obecnie ukazują się w sieci dwa e-ziny dotyczące Infinity, możecie je znaleźć pod adresami:

http://www.bibliotekfiles.com/

i

http://maya-network-news.blogspot.com/

figurki.net + Akhad (korekta merytoryczna i update)

Przydatne linki:

Infinity the Game - strona główna.

Forum infinity - oficjalne forum w języku angielskim.

Okazji cenowych i rzadkich figurek szukaj na Allegro.pl