Fenryll

Fenryll

Firma Fenryll została założona w roku 1991 przez Thierry Crabouliet'a młodego studenta, malarza i rzeźbiarza zafascynowanego grami bitewnymi i RPG.

W ciągu pierwszych lat swojej działalności firma wypuściła kilka modeli w większych skalach (60-150 mm), dziś już bardzo trudne do dostania i uważane przez kolekcjonerów za białe kruki. Wszystkie modele Fenryll'a wykonane są z wysokiej jakości żywicy, która pozwala na osiągnięcie o wiele większego poziomu detali niż metal. Dla porównania detale w żywicy mogą osiągać poziom liczony w mikronach (mikron=0,000 001 m) podczas gdy metal pozwala na osiągnięcie szczegółów w skali do 0,2 mm.

W roku 1996 Fenryll rozpocząl tworzenei linii figurek fantasy w skali 25/28 mm. Seria ta okazała się niemal natychmiastowym sukcesem, dzięki wysokiej jakości wykonania i dużemu zróżnicowaniu. Pierwszym blisterem w tej serii były Sukkuby:

" />


W dniu dzisiejszym Fenryll posiada w ofercie około 1000 wzorów w 8 różnych liniach:
-Fantasy
-Science-Fiction
-Post-Apocalyptic
-Army
-Dragons
-Buildings and Accessories
-Humorous
-Collector's miniatures

Spoglądając na produkty Fenryll z perspektywy dnia dzisiejszego i poziomu jaki osiągneło wiele innych firm tworzących figurki wiele wzorów tej francuskiej firmy wydaje się delikatnie mówiąc archaicznych. Z drugiej jednak strony Fenryll cały czas tworzy nowe wzory często proponując bardzo ciekawe modele. Poniżej możecie zobaczyć kilka moich ulubionych produktów tej firmy (kliknij aby powiększyć):

" />

" />

" />


Zobacz też:
Przydatne linki:


Fenryll - strona główna

Gildia Najemników - Polski sklep internetowy oferujący produkty Fenryll'a.