Maidenhead MiniaturesAustralijski producent specjalizujący się w żeńskich figurkach. W ofercie obecnie znajdują się modele podzielone na dwa działy:

-Barbarian Babes- gibkie :) barbarzyńskie wojowniczki wyrzeźbione przez Mike Williams'a i Drew Broadbent'a. Oprócz jednostek lekkiej i ciężkiej piechoty mamy do wyboru także bardzo interesujące jednostki kawaleryjskie: wojowników dosiadających tygrysy szablozębe, terror birdy (coś w rodzaju wielkiego strusia). Oraz model który zrobił na mnie największe wrażenie wielki włochaty nosorożec.

" />


-The Feral Elves- armia będąca połączeniem armii Chaosu i Centaurów, całkiem przyjemne figurki zaprojektowane przez Alejandro GutiA?rrez'a Franco a wyrzeźbione przez Mike Broadbent'a. Na stronach Maidenhead znaleźć można tzw. concept arty oraz krótką historię dotyczącą tej rasy (możesz je również zobaczyć klikając TUTAJ).

" />


Warto dodać, że figurki Maidenhead Miniatures są wykonane z metalu, w skali 28 mm. Większość z nich (piechota) jest zaopatrzona w tak zwane slotted bases czyli typową "płetwe" wsuwaną w plastikową podstawkę (jak na przykład nowsze figurki Games Workshop).

Ostatnio Maidenhead wypuścił niektóre ze swoich figurek ponownie, tym razem w skali 54 mm.

Przydatne linki:

Maidenhead Miniatures - strona główna.

Okazji cenowych i rzadkich figurek szukaj na Allegro.pl