Crocodile Games
Crocodile Games jest amerykańską firmą założoną przez wyśmienitego rzeźbiarza Chrisa FitzPatricka, o którym więcej informacji znajdziecie w dziale "Rzeźbiarze".

Crocodile Games stworzyła własny system bitewny Wargods of Aegyptus oraz całkiem sporo bardzo ciekawych figurek do tej gry. Wargods jest systemem nawiązującym do mitologii egipskiej z dodatkami świata fantasy. W świecie tym ścierają się oddziały wyznawców przeróżnych bogów rządzących krainą Aegyptus. Do wyboru gracze mają aż 11 frakcji czy ras reprezentowanych przez naprawdę wysokiej klasy figurki.


" /> " /> " />" /> " /> " />


" /> " /> " />" /> " /> " />
Więcej na temat samego systemu możecie dowiedzieć się z pierwszego opisowego rozdziału podręcznika, który można pobrać ze strony producenta lub klikając TUTAJ.

Crocodile Games zapowiada, iż Wargods of Aegyptus ma być pierwszym z serii planowanych systemów bitewnych. W kolejce czekają już Wargods of Olympus nawiązujący do mitologii greckiej (premiera zapowiadana na koniec 2006 roku) oraz Wargods of Hyperborea, do którego możemy już zobaczyć pierwsze figurki:


" /> " /> " />" /> " /> " />Rzeźbiarzami pracującymi dla Crocodile oprócz Chrisa FitzPatricka są Ben Seins i Todd Harris. Warto wspomnieć, że figurki CG są metalowe, w skali 28mm, dzięki czemu są w pełni kompatybilne z figurkami najpopularniejszych systemów bitewnych.

Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia strony Crocodile, gdzie przy odrobinie wysiłku (momentami dość chaotyczna nawigacja i rozkład materiałów) znaleźć można sporo informacji o systemie i tworzących go ludziach, ogromną galerię oraz spory dział Download.

Zobacz też:Przydatne linki:

Crocodile Games - strona główna.

Okazji cenowych i rzadkich figurek szukaj na Allegro.pl