Renegade MiniaturesRenegade Miniatures jest angielską firma od kilku lat produkująca metalowe figurki w skali 28 mm. Głównie skupia się ona na tworzeniu figurek historycznych do różnych okresów wypuściła jednak także małą grupę figurek fantasy (orki). Aktualnie figurki tego producenta dostępne są w siedmiu liniach:

Chinese Warring States - figurki chińskich wojowników z okresu 430 - 221 p. n. e.

Punic Wars - w tym: Republican Rome, Carthage, Spanish, Libyans, Celts, Numidians

Dark Ages Anglo-Saxon

English Civil War - figurki żołnierzy angielskiej wojny domowej lat 1642-1651


American Civil War - figurki z wojny secesyjnej 1861-1865

World War One - oczywiście figurki z okresu I Wojny Ašwiatowej, podzielone dodatkowo na: Early War: British, French, German, Austro i Late War: British, German.


Orcs - niewielka linia Orków, osobiście kojarzą mi się z połączniem stylu staroedycyjnych orków z Games Workshop ze stylem Foundry.


Niestety nie mialem nigdy okazji oglądać figurek Renegade na własne oczy. Zgodnie z tym co udało mi się dowiedzieć odlewy stoją na wysokim poziomie, wszelkie "niedolewki" czy błędy są rzadkością. Dużą wagę firma przywiązuje także do estetycznych opakowań swoich produktów.

Renegade nie posiada własnego systemu bitewnego jednak za pośrednictwem ich strony oprócz figurek można nabyć także podręczniki systemów botewnych, w których z powodzeniem można wykorzystać ich modele (Warhammer Ancient itd.). Na stronie znajduje się także dział "Articles" a w nim kilka tekstów nawiązujących do historycznych systemów bitewnych.

figurki.net

Przydatne linki:

Renegade Miniatures - strona główna.


" />


Okazji cenowych i rzadkich figurek szukaj na Allegro.pl