Pig Iron Productions

" />Pig Iron Productions jest angielską firmą produkującą żywiczne figurki science-fiction w skali 28 mm. Założycielami i właścicielami firmy są Simon i Lisa Jackson mieszkający w Bolton. Simon jest twórcą wszystkich wzorów natomiast Lisa zajmuje się malowaniem figurek oraz prowadzeniem firmy. Figurki Pig Iron utrzymane są w bardzo fajnym, ciężkim, militarnym klimacie s-f. W ofercie obecnie znajdują się jednostki futurystycznej ciężkiej piechoty oraz pojazdy (czołgi i roboty).

Nie miałem jeszcze okazji oglądać figurek PI na żywo jednak na zdjęciach wyglądają bardzo zachęcająco. Mogą być ciekawyą alternatywą dla ludzi grających Imperial Guardem w WH40K. Na dzień dzisiejszy w ofercie tej firmy znajduje się ponad 20 produktów. Oprócz standardowych jednostek piechoty znaleźć tam możemy także zestawy akcesorii do pojazdów lub dodatkowych broni dające pole do popisu dla fanów konwersji. Podział modeli może nam nasuwać pewne skojarzenia ze wspomnianym już powyżej Imperial Guardem i tak zaopatrzyć się możemy w standardowe jednostki piechoty (assault squad), drużyny z ciężką bronią (3 rodzaje), command squad, heavy infantry, a nawet tzw casaulties pack zawierający figurki rannych i martwych żołnierzy.

Warte wspomnienia są także, stosunkow przystępne jak na żywiczne figurki ceny (np. 14 funtów za dziesięcioosobowy oddział wraz z opcjonalnymi dodatkowymi częsciami).Przydatne linki:


Pig Iron Productions - strona główna.

Okazji cenowych i rzadkich figurek szukaj na Allegro.pl