Thunderbolt Mountain MiniaturesJest to firma założona przez rzeźbiarza Toma Meier'a. Zajmuje się sprzedażą figurek fantasy zaprojektowanych i stworzonych właśnie przez tego twórcę.

Tom Meier zaczął pracę jako profesjonalny rzeźbiarz w wieku 15 lat. Swoje pierwsze prace wykonał w masie modelarskiej zwanej E-Pox-E Putty, która była nowym produktem na rynku, i której nikt wcześniej nie używał do rzeźbienia. Sam Tom zaczął jej używać właściwie przypadkiem jednak szybko odkrył jej zalety w osiąganiu wysokiej jakości detali na małych rzeźbach. W wieku lat 16 wraz z kilkoma wspólnikami (Jack Hasslebrock, Marc Rubin, Rich Smethurst, Glen Kidd, Chuck Crain). założył firme Ral Partha. Przez pierwsze pierwsze cztery lata Tom był jedynym rzeźbiarzem tej firmy, a do roku 1988 pozostał na stanowisku głównego rzeźbiarza.

W roku 1988 Tom opuścił Ral Partha i otworzył własną firmę Thunderbolt Miniatures, założeniem firmy było tworzenie figurek kolekcjonerskich o bardzo wysokim poziomie detali i odkrywaniu nowych trendów w rzeźbieniu i tworzeniu modeli.

Obecnie firma sprzedaje produkty w następujących liniach:

30 mm Elves
30 mm Goblins
30 mm Humans
25 mm Arthurians
Dragons
Fairies
Misc

Przydatne linki:

Thunderbolt Mountain - strona główna.