Alan & Michael Perry

Alan & Michael PerryBracia bliźniacy, rzeźbiarze pochodzący z Londynu są dzisiaj legendą świata figurkowego, a ich prace stanowią jakość samą w sobie. Większość ich kariery związana była z Games Workshop, pracę na zlecenie dla tej firmy zaczeli już w 1978 roku. Dwa lata później w roku 1980 rozpoczeli pracę jako pełnoetatowi projektanci figurek w studiu GW. Szybko osiągneli w branży wysoką reputacją, którą zawdzięczają wysokiej jakości i dynamizmowi swoich figurek.

Odpowiedzialni są za stworzenie ogromnej ilości figurek do Warhammera 40000, Warhammera Fantasy Battle i Lord of the Rings Strategy Battle Game. Dość makabryczną ciekawostką jest fakt, że Michael stracił prawą dłoń w wyniku wypadku w trakcie rekonstrukcji bitwy pod Crecy we Francji. Sytuację pogarszał fakt, że Michael był praworęczny, na szczęście w stosunkowo krótkim czasie nauczył się rzeźbić przy pomocy lewej ręki i jakość jego prac w żaden sposób nie ucierpiała.

Od roku 1985 Alan i Micheal wykonali także szereg zleceń dla firmy Wargames Foundry, a także byli zaangażowani w tworzenie systemu Warhammer Ancient Battles. Stosunkowo niedawno bracia Perry otworzyli własną firmę, Perry Miniatures specjalizującą się w tworzeniu figurek historycznych, więcej informacji na ten temat znajdziecie w dziale Producenci > Perry Miniatures.

Przydatne linki:

Perry Miniatures - strona główna.

Wikipedia Alan and Michael Perry - anglojęzyczny wpis na temat braci Perry w internetowej encyklopedii.