Bob Murch

Bob Murch

Urodził się w roku 1964 w Bazie kanadyjskich sił powietrznych w Baden Soelingen w Niemczech. Ukończył studia jako ilustrator i specjalista od reklamy wizualnej. Pierwszą wyrzeźbioną przez niego figurką był Bizantyjski żołnierz, niestety do dnia dzisiejszego nie przetrwało żadne jego zdjęcia. Dzięki temu modelowi udało mu się jednak zdobyć pracę w firmie RAFM.

W RAFM pracował w latach 1984 - 1995 gdzie tworzył modele do linii "The Reptiliads", "Call of Cthulhu", a także wzory fantasy i historyczne. Rozpoczynając pracę w tej firmie Bob miał już gotowe około 10 modeli potworów świata Cthulhu, RAFM zdecydował się na zdobycie licencji i wypuszczenie serii CoC właśnie dzięki tym figurkom. Do dnia dzisiejszego seria Call of Cthulhu stanowi najlepiej sprzedające się figurki tej firmy.

W roku 1996 rozpoczął pracę jako wolny strzelec, w ciągu swojej kariery tworzył figurki dla:

Gallo Pewter
Wizards Of The Coast
Irwin Toys
Alderac Entertainment Group (gdzie stworzył znaczną część modeli do systemu Clan Wars)
Black Orc Games
Lance & Laser
Hat Industrie (plastikowe figurki historyczne w skali 1/72)

A?ona Boba Murcha jest światowej klasy etnobotanikiem i specjalistą zajmującym się amino kwasami, w związku z czym Państwo Murch często podrużują do egoztycznych miejsc, w których Bob zajmuje się swoją pracą. Obecnie jak większość utalentowanych rzeźbiarzy Bob Murch prowadzi własną firmę Pulp Figures, która oferuję figurki nawiązujące do filmów i powieści lat 20-tych, 30-tych i 40-tych.

Przydatne linki:

Pulp Figures - strona główna.

Wywiad z Bobem Murch'em w języku angielskim na stronie www.witchhunter.net.