Werner Klocke

Werner Klocke

Urodził się w 1964 roku, a jego pasja do figurek zaczęła się od II edycji Warhammera Fantasy Battle przywiezonej przez dwójkę jego przyjaciół z wycieczki do Anglii w roku 1984. W roku 1988 zaczął pracę nad własnymi konwersjami i pierwsze próby tworzenia własnych figurek. W końcu w roku 1992 zdecydował się zrezygnować z dotychczasowej pracy i poświęcić się w całości rzeźbieniu. Pierwszą figurką stworzoną przez Wernera Klocke był Wojownik Chaosu miażdzący w rękach goblina, który nadal jest w ofercie firmy Excalibur Miniaturen.W ciągu swojej kariery tworzył figurki dla takich firm jak:

Global Games (Kanada)
RAFM (Canada)
Target/Heartbreaker (USA/UK)
Hobby Products (Niemcy)
Fan Pro (Niemcy)
Reaper Miniatures (USA)
Excalibur Miniaturen (Niemcy)
Dark Age Games
Cell Entertainment
Wizkids Games
Games Workshop

Werner Klocke nie posiada żadnego artystycznego wykształcenia, całą wiedze i umiejętności zdobył dzięki własnej pracy. Jako rzeźbiarzy i artystów, którzy mieli wpływ na jego twórczość wymienia Toma Meier'a, Jesa Goodwin'a, Alana i Micheala Perry, także Paula Bonner'a i Brom'a. Ulubionym tematem prac Wernera są figurki kobiet.

Werner Klocke jest także utalentowanym malarzem i kilkukrotnym zwycięzcą Golden Demona (UK i Niemcy). Kilka lat temu Werner założył włąsną firmę Freebooter Miniatures oferującą niewielki zbiór imponujących figurek fantasy i s-f w skali 30 mmm.

Przydatne linki:

Freebooter Miniatures - strona główna.

Wywiad z Wernerem Klocke w języku angielskim na stronie www.miniature-painting.net

Wywiad z Wernerem Klocke w języku niemieckim na stronie www.witchhunter.net

Sklep Gildia Najemników - polski sklep inetrnetowy sprowadzający fiurki FB.