Gra planszowa Conquest of the Empire


Conquest of the Empire to fascynująca i ogromna planszowa gra strategiczna.
Każdy z graczy jest jednym z pretendentów do tronu Imperium Rzymskiego - jego zadaniem jest zdobycie największych wpływów w antycznym świecie. Pudełko z grą zawiera między innymi 300 plastikowych figurek różnych antycznych oddziałów.

-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE
-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGRO

Jest drugi wiek n.e. - dwieście lat Pax Romana kończy się. Wraz ze śmiercią cesarza Marcusa Aureliusa. Imperium Rzymskie pozostaje bez godnego następny tronu. Wojna domowa i rozruchy ogarnają cały kraj - bóg wojny Mars prowadzi do wojny legiony. Czas na podbój Imperium. Czas na Conquest of the Empire!Gra składa się z czterech wielkich kampanii. Na początku każdej z nich formowane są sojusze (w procesie licytacji), które dzielą graczy na dwa duże stronnictwa. Jest to bardzo ważne, ponieważ w grze nie występuje dzięki temu sytuacja "kilku na jednego" i równowana zostaje cały czas zachowana. Każda kampania dzieli się na cztery rundy, w których gracze wykonują po dwie akcje. Na koniec kampanii zbierane są podatki i przyznawane punkty zwycięstwa. Jednostki wojskowe różnych typów są używane do obrony wpływów w prowincjach oraz zdobywania nowych atakując regiony innych graczy. Dodatkowo, karty specjalne dają ekonomiczną, polityczną lub militarną przewagę, która może pomóc ich właścicielom w osiągnięciu zwycięstwa w kluczowych obszarach.Do gry dołączone są DWIE alternatywne wersje zasad. Pierwsza to klasyczne zasady z 1984 z drobnymi poprawkami, druga natomiast to zupełnie nowe zasady opracowane na podstawie znakomitej gry Martina Wallace'a Struggle of Empires. Te ostatnie czynią z Conquest of the Empire jedną z najlepszych gier strategicznych ostatnich lat.

Pudełko z grą zawiera:


* ponad 300 plastikowych figurek oddziałów (legiony, katapulty, kawaleria, generałowie, galery, miasta, fortyfikacje, drogi)
* duża, kolorowa plansza
* żetony prowincji
* dwie instrukcje: zasady klasyczne i nowe
* 8 kostek
* karty Podboju
* żetony rozruchów
* żetony kontroli

Podstawowe informacje:

Liczba graczy: 2 - 6 osób
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 60 - 120 minut
Wydanie: angielskie
Instrukcja: angielska