Gra planszowa Ticket to Ride


Ticket to Ride to bardzo wciągająca gra planszowa poświęcona tworzeniu linii kolejowych. Może brzmi nudno ale zapewniam, że Tocket to Ride nudną grą nie jest. Ticket to Ride zdobyła prestiżową nagrodę "Gra Roku" (Spiel des Jahres) - została oceniona przez grono ekspertów za najlepszą grę wydaną w roku 2004. Od tego czasu jest jedną z najwyżej ocenianych gier planszowych na świecie!

-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE
-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGRO

W Ticket to Ride (T2R) gracze otrzymują na początku zestaw biletów (zadań), które mają zrealizować - na przykład "San Francisco - New Jork" czy "Los Angeles - Atlanta". W czasie gry budują trasy z wagoników na mapie Stanów Zjednoczonych, przy czym dwie osoby nie mogą przejechać tą samą trasą (chyba że jest tam podwójna linia).

Gra wymaga strategii i taktycznego myślenia, które pozwoli jak najkorzystniej zrealizować swoje zadania, zablokować przeciwników i przechwycić najlepsze trasy. Jednocześnie ma bardzo proste zasady, które można wyjaśnić w ciągu kilku minut!Gra planszowa Ticket to Ride jest szczególnie polecana osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z grami planszowymi, co nie znaczy jednak, że nie stanowi wyzwania także dla wyrafinowanych amatorów tej rozrywki. To gra dla każdego - mogą się w nią bawić już kilkuletnie dzieci jak i dorośli ludzie. Udane połączenie elementów strategii i szczęścia pozwala na wygraną nawet początkującym.

Fantastycznie proste zasady, które można wytłumaczyć w trakcie rozkładania gry. To jedna z tych nielicznych gier, przy której naprawdę dobrze bawi się cała rodzina. Mechanika gry jest banalnie prosta, a przy tym dająca ogromne możliwości wyboru i podejmowania strategicznych decyzji.

Pudełko z grą zawiera:

* 1 plansza.
* 240 kolorowych wagoników
* 110 kart wagoników
* instrukcja
* internetowy numer dostępowy
* 30 biletów tras
* 1 karta z podsumowaniem
* 5 drewnianych znaczników punktowych

Podstawowe informacje:

Liczba graczy: 2 - 5 osób
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 45 minut
Pasujące koszulki: żadne
Wydawca: Days of Wonder
Wydanie: angielskie
Instrukcja: polska (opcjonalnie)