Fire & Axe - Gry planszowe


Fire & Axe to gra planszowa, w której gracze wcielają się w rolę jarlów - nordyckich książąt, którzy rywalizują o złoto i chwałę. Mogą je zdobywać na kilka sposobów: handlując z osadami, łupiąc miasta, kolonizując je oraz stając się bohaterami sag opisujących wyczyny wikingów. Plansza przedstawia mapę Europy z okresu podbojów wikingów z oznaczonym miejscem zimowania, trzema portami macierzystymi: Norwegia, Szwecja, Dania, drogami wodnymi po których podróżowali wikingowie oraz osady i miasta, do których zawijać mogą ich łodzie. Każdy gracz dysponuję jednym drakkarem, który przygotowuje do wyprawy w zimowisku, ładując nań bądź towary (skóry, futra, ciosy mamutów) bądź dzielnych wikingów. Przygotowany, wyrusza na podbój Europy.

-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE
-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGRO

Gdy towary zostaną sprzedane a wikingowie udadzą się do Walhalli, bądź zajmą zdobyte osady, drakkar wraca do zimowiska i jarl przygotowuje kolejną wyprawę. Gra toczy się przez trzy ery wyznaczane przez karty sag, które gracze zdobywają realizując opisane na nich zadania. Zwycięzcą zostaje gracz, który po trzech erach zgromadzi największą chwałę.Wykonanie gry stoi na bardzo wysokim poziomie, plansza przedstawiająca Europę jest duża, kolorowa, ułatwiająca â?žpoczucie klimatuâ??, podobnie jak plastikowe figurki wikingów, drakkaru czy karty sag.

Stań się wikingiem i podbij Europę! Handluj, łup i podbijaj średniowieczna Europę. Wciel się w rolę wodza wikingów i wyrusz na wyprawy na krańce świata, łup klasztory, podbijaj miasta, spraw by sagi chwalące Twoje czyny przetrwały do dziś. Niech Europa zadrży ze strachu i modli się by nie dosięgła ich furia wikingów.

Pudełko z grą zawiera:

* 1 instrukcja
* 1 plansza
* 33 karty run
* 67 złotych monet
* 5 figurek drakkarów
* 75 figurek wikingów
* 3 figurki dużych miast
* 12 figurek małych miast
* 27 kart sag
* 5 żetonów drakkarów
* 1 żeton kompasu
* 33 żetony dóbr handlowych
* 3 żetony ostatnich tur
* 1 żeton przygotowań
* 1 żeton nawigacji
* 15 żetonów skarbu

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 3 - 5 osób
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 90 minut
Wydawca: Asmodee Editions
Wydanie: angielskie
Instrukcja: polska (opcjonalnie)