Warrior Knights - Gry planszowe


Gra planszowa Warrior Knights to nowa edycja oparta na klasycznej grze Games Workshop (potentata na rynku gier bitewnych) z 1985 roku, z opracowanymi od nowa zasadami, nową grafiką i w świetnym wydaniu. Warrior Knights to gra o dyplomacji, polityce i wojnach w Ašredniowieczu.
-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE
-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGRO
W Warrior Knights każdy z graczy prowadzi jednego z sześciu potężnych Baronów zmagających się o kontrolę w Królestwie. Porzez strategię, politykę i brutalną siłę, Baronowie zdobywają swoje wpływy w coraz to nowych obszarach.

Król umiera nie pozostawiając potomka. Królestwo pogrążone jest w chaosie. Czy powstanie nowy lider, który zjednoczy naród i odsunie widmo anarchii? Gdy stawką jest korona, nie ma kompromisów. Każdy z Baronów już snuje swoje własne intrygi i zatrudnia najemników, którzy dadzą mu przewagę na polu bitwy.

Czy będziesz oblegał miasta przeciwnika, czy spróbujesz szybkiego, niszczącego najazdu na jego ziemie? Czy Twoja siła tkwi w militarnej potędze czy politycznej przewadze? Czy za swoje ograniczone zasoby zatrudnisz najemników, będziesz wspierał Kościół czy zdobędziesz polityczne popracie na Zgromadzeniu?

Pudełko z grą zawiera:

* instrukcja (24 strony)
* plansza
* 24 figurki szlachty (w 6 kolorach)
* 24 figurki miast
* 1 znacznik przewodniczącego Zgromadzenia
* 1 znacznik głowy Kościoła
* 281 kart
* 78 znaczników korony
* 346 znaczników (m.in. wiary, wpływów, strat, itp.)
* 72 żetony kontroli
* 6 żetonów fortec

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2 - 6 osób
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 120 - 240 minut
Wydawca: Fantasy Flight Games
Projektant: Corey Konieczka , Bruno Faidutti , Pierre Clequin
Wydanie: angielskie
Instrukcja: polska (opcjonalnie)