BattleLore - Gry planszowe


BattleLore to epickie połączenie strategicznej gry planszowej i gry bitewnej
Gracze dowodzą armiami złożonymi ze starannie rzeźbionych, plastikowych figurek, w starciach na terenie średniowiecznej Europy. Rozgrywka odbywa się na dużej mapie pokrytej siatką pól, która przed każdą bitwą ustalana jest zgodnie ze scenariuszem - układa się na niej żetony terenu (takie jak góry, lasy czy rzeki) oraz żetony różnych obiektów - miast, zamków, mostów, itp.
-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE
-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGRO
System rozgrywania walk jest podobny do bestsellerowej gry Memoir '44, jednak w BattleLore wprowadzono olbrzymią liczbę zmian i nowych zasad, które czynią walkę jeszcze bardziej efektowną i emocjonującą. Teraz na zdolności bojowe jednostek ma wpływ także morale czy broń na jej wyposażeniu. Olbrzymią rolę odgrywają także Mistrzowie Wiedzy oraz dowódcy wojsk, tworzący razem Radę Wojskową.

Pierwsze scenariusze w BattleLore wprowadzają graczy w świat średniowiecznej Europy, pozwalając im dowodzić historycznymi armiami ludzi, jednak już w kolejnych jednostki te uzupełniane są o najemnicze armie krasnoludów, hordy goblinów czy potężne, mityczne istoty. Gracze mają do dyspozycji także Mistrzów Wiedzy - potężnych Czarodziejów, Kleryków, Wojowników i Aowców, którzy mogą prowadzić armie do zwycięstwa. BattleLore to jednak nie tylko gra planszowa - to także cały system, do którego gracze będą mogli dokupić dodatkowe figurki, tworząc w ten sposób większe i bardziej urozmaicone armie, przydatne w przygotowanych do tego scenariuszach.Zawartość pudełka:

* podręcznik gracza
* książeczka z przygodami
* ponad 210 plastikowych figurek
* ponad 70 sztandarów
* 24 żetony Lore Master
* 12 specjalnych kostek
* dostęp do Online Adventures Editor na stronie wydawcy
* dwustronna mapa
* 48 żetonów terenu i obiektów
* 60 kart rozkazów
* 60 kart przygód
* 42 karty pomocnicze
* 2 karty Rady Wojskowej

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2 osoby
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 60 minut
Wydawca: Days of Wonder
Wydanie: angielskie
Instrukcja: angielska