Memoir 44 - Gry planszowe


Memoir '44 to strategiczna gra planszowa osadzona w realiach II wojny światowej.
Przeznaczona jest dla 2 graczy (istnieje również możliwość gry w 4 osoby), z których każdy kieruje jedną stroną konfliktu - państwami Osi (Niemcy) oraz Aliantami. Całość rozgrywa się na froncie zachodnim, w roku 1944.
-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE
-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGRO
Podstawowe zalety tej gry to innowacyjna mechanika gry oparta na kartach rozkazów. Ašwietnie rozwiązany system walki oparty na szczególnych kostkach sprawia, że gdzieś znika irytacja na "zły rzut". Do tego nie ma potrzeby liczenia czegokolwiek - szybki rzut okiem na kostki i wszystko jest jasne. Duża liczba scenariuszy zawartych w instrukcji, dwustronna plansza i elementy, za pomocą których można swobodnie układać nowe pola bitwy - wszystko to sprawia, że w grę można grać nieskończoną niemal liczbę razy i za każdym razem stawać przed nowymi wyzwaniami.

Rozegranie pojedynczego scenariusza trwa zwykle od 30 do 90 minut, przy tym zasady gry są bardzo proste i intuicyjne. Gra nadaje się świetnie nie tylko dla miłośników gier wojennych, ale także dla każdego miłośnika planszówek i II wojny światowej. Oto gra, która spodoba się nie tylko fanom II Wojny Ašwiatowej, ale wszystkim, którzy lubią strategie! Co więcej - spodoba się również tym, którzy interesują się właśnie tym okresem! Przy każdym scenariuszu można znaleźć zarys historyczny, informacje o wyniku starcia i jego znaczeniu w czasie przebiegu wojny. Jeśli dołożymy do tego naprawdę przemyślaną mechanikę otrzymujemy prawdziwy rarytas. Nic więc dziwnego, zę ta gra otrzymała tyle nagród!Pudełko z grą zawiera:

* dwustronna plansza
* 17 scenariuszy bitew (od mostu Pegasus, poprzez lądowanie w Normandii i wyzwolenie Paryża, po walki o most w Arnhem)
* 60 kart dowodzenia
* 2 paczki plastikowych figurek z armiami dla obu stron (czołgi, piechota, artyleria)
* instrukcja w prosty sposób objaśniającą wszystkie aspekty gry
* 44 elementy otoczenia i terenu (wzgórza, bunkry, druty kolczaste, itp.)
* karty pomocy
* podstawki na kartyPodstawowe informacje:

Liczba graczy: 2 osoby
Wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 60 - 90 minut
Wydawca: Days of Wonder
Wydanie: angielskie
Instrukcja: polska (opcjonalnie)