Game of Thrones (Gra o Tron) - Gry Planszowe


Gra o Tron (Game of Thrones) to planszowa gra strategiczna oparta na świetnej serii książek Georga R. R. Martina. Król Robert Baratheon nie żyje, a siedem księstw popada w chaos. Pięć wielkich rodów Westeros rozpoczyna krwawą wojnę o opustoszały A?elazny Tron.
-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE
-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGRO
Oparta na bestsellerowej serii "Pieśń Lodu i Ognia" autorstwa George R.R. Martina, Game of Thrones - gra planszowa pozwala graczom przejąć kontrolę nad jednym z z wiekich Domów Westeros i zażądać prawa do A?elaznego Tronu.
Gdy gromadzą się armie, a wściekłość wisi w powietrzu, zniszczenie księstw jest nieuniknione.

Pięciu graczy - pięć rodów. Każdy z nich chce zasiąść na A?elaznym Tronie i władać ziemiami Westeros. Królem zostanie ten, który po 10 turach będzie kontrolował największą liczbę regionów zawierających miasta lub fortece. Każda tura składa się z 3 faz - fazy zdarzeń, rozkazów i akcji. Najważniejsza z pewnością jest faza rozkazów - tutaj w tajemnicy przed innymi graczami wydaje się swoim jednostkom rozkazy (kładąc przy nich żetony z rozkazami, grzbietem do góry) - wtedy też nawiązuje się sojusze, decyduje się, czy zaufać dotyczasowym sprzymierzeńcom, czy też bardziej opłaci się ich zaatakować. Faza zdarzeń również dostarcza wielu emocji - może przynieść między innymi Mobilizację (czyli rekrutację wojsk), Atak Dzikich na ziemie Westeros lub Starcie Królów - jeden z bardziej emocjonujących elementów gry.

Im bliżej 10 tury, tym więcej sojuszy się rozpada, tym częściej wbijane są noże w plecy. Cóż... gdy gra idzie o taką stawkę, należy spodziewać się po przeciwnikach litości lub skrupułów.

Zawartość pudełka:

* duża plansza do gry
* 75 znaczników Rozkazów
* 100 znaczników Potęgi
* 15 znaczników Wpływów
* 1 znacznik Etapu
* 3 znaczniki Armii Neutralnych
* żetony Valyriańskie Ostrze, Kruk Posłaniec i A?elazny Tron
* instrukcja do gry (w języku angielskim)
* 5 znaczników Zasobów
* 35 kart Rodów
* 5 startowych kart Rodów
* 30 kart wydarzeń Westeros
* 50 drewnianych pionków Pieszych
* 20 drewnianych pionków Rycerzy
* 30 drewnianych pionków Statków
* 1 znacznik Dzikich


Podstawowe informacje

Liczba graczy: 3 - 5 osób
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 160 - 240 minut
Wydawca: Galakta
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska