Freebooter MiniaturesFirma założona kilka lat temu przez wybitnego rzeźbiarza Wernera Klocke, o którym więcej informacji znajdziecie w dziale Rzeźbiarze. Freebooter prezentuje niewielki (ok 50 wzorów) ale za to imponujący zbiór figurek fantasy, science-fiction i steampunk w skali 30 mm. Wszystkie figurki są oczywiście stworzone przez Wernera Klocje i cechują się naprawdę ogromną ilością detali, przeciętna figurka człowieka ma wysokość około 30-44 mm, są więc trochę wyższe od standardu 28 mm, jednak bardzo dobrze sprawdzają się jako herosi (np w WFB).

Produkty Freebootera podzielone są w trzy kategorie:

Miniatures (Barbarians, Chaos, Dark Elves, Dwarves, Elves, Empire, Faeries, Future, Goblins, Mercenaries, Monster, Orcs, Pirates, Sorcerer, Steampunk, Undead, Vampires)
Accessory
Limited Miniatures

Ciekawostką są limiotowane figurki wypuszczane przez FB co roku w okolicach gwiazdki lub z okazji największych niemieckich targów gier "Spiel" w Essen. Zaczęło się od roku 2002 i figurki Freebooter Goblin (nakład 100 sztuk), ostatnia limitowana figurka ukazała się z okazji świąt Bożego Narodzenia (Christmas Miniature 2005), miała nakład 1000 sztuk i nadal jest dostępna w sprzedaży.

Ulubionym tematem prac Wernera Klocke są piękne kobiety tak więc równiż w ofercie FB znaleźć można sporo naprawdę powabnych figurek :). Także nowości w tej firmie ukazują się stosunkowo często i nowych figurek możemy spodziewać się mniej więcej raz na miesiąc.

Przydatne linki:

Freebooter Miniatures - strona główna.

Sklep Gildia Najemników - polski sklep internetowy sprowadzający figurki FB.