Drakon - Gry planszoweGra planszowa Drakon - to świetna przygodowa planszówka w języku polskim.
Smoczyca Drakon uwięziła grupę śmiałków, która starała wkraść się do jej jamy w poszukiwaniu skarbów. Jednak, zamiast ich od razu zjeść, smoczyca zdecydowała się trochę zabawić. Pierwszy z więźniów, który zgromadzi 5 sztuk złota zostanie uwolniony...

-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE


-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGROJako jeden ze złapanych bohaterów musisz ścigać się przez pokrętny, magiczny labirynt, zbierając złoto, jednocześnie zastawiając na przeciwników pułapki.Ostatecznie nie musisz wyprzedzić smoka, wystarczy że wyprzedzisz rywali. Gra Drakon została laureatem plebiscytu Gra Roku i tym samym otrzymała miano Najlepszej gry planszowej roku 2004!Gra wykonana jest bardzo solidnie - grube, duże żetony gwarantują, że częste rozgrywki nie wpłyną negatywnie na wygląd gry. Dokładne rysunki jeszcze bardziej uprzyjemniają rozgrywkę.

Drakon to gra pełna wyścigów, trików i pułapek. W każdej turze gracz kładzie żeton, z których budowana jest mapa, lub porusza swojego bohatera. Wiele żetonów ma specjalne ikony, które pozwalają graczom na specjalne akcje. Przykładowo niektóre dają złoto, pozwalają je ukraść lub zniszczyć jeden z żetonów, z których zbudowana jest plansza.

W czasie gry każdy z graczy ciągnie losowe żetony lochów, dzięki temu plansza za każdym razem będzie wyglądać inaczej - trzeba stosować inne taktyki i na inne sposoby unieszkodliwiać przeciwników.

Pudełko z grą zawiera:

* 66 żetonów labiryntu
* 33 żetony złota
* 6 żetonów specjalnych
* instrukcja
* 6 tekturowych pionków poszukiwaczy
* 1 tekturowy pionek smoka
* 7 plastikowych podstawek

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2 - 6 osób
Wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 30 - 45 minut
Wydawca: Galakta
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska