Shadows over Camelot - Gry planszoweGra planszowa Shadows over Camelot (Cienie nad Camelot) to świetna przygodowa gra fantasy, w której gracze - jako Rycerze Okrągłego Stołu - współpracują ze sobą w celu obrony zamku Camelot. Dążą do zwycięstwa poprzez wykonywanie legendarnych zadań, takich jak odnalezienie Graala, Excalibura czy zbroi Lancelota jak również tocząc walki z Saxonami, Piktami czy stając w szranki z Czarnym Rycerzem. Gra wykonana jest na najwyższym poziomie. Plansze są grube, karty porządne, figurki wykonane bardzo szczegółowo.

-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE


-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGROGra, jako jedna z niewielu polega na współpracy graczy, a nie rywalizacji, i do tego jest zrobiona bardzo dobrze! Naciskani ze wszystkich stron przez rosnące siły zła gracze muszą ze sobą kooperować, poświęcać się aby inni mogli odnieść korzyści, wspólnie planować i rozdzielać zadania, gdyż w innym wypadku przegrają!Jeden z Rycerzy jest jednak zdrajcą, który dąży do zniszczenia Camelotu. Na początku gry każdy ciągnie kartę lojalności, wśród których jedna ma oznaczenie zdrajcy. Pozostali gracze nie wiedzą, który spośród nich jest wrogiem i czy w ogóle wróg istnieje.

Gra oferuje niespotykany w grach planszowych klimat. Rycerze aby wybrać walkę z Piktami czy też zwycięsko ukończyć wyprawę po artefakt praktycznie zawsze muszą szukać pomocy u innych. Wtedy pojawiają się takie stwierdzenia "jestem dość dobrze przygotowany do tej wyprawy, ale na samym końcu będę potrzebował wsparcia" czy "mam bardzo niewielkie informacje o położeniu Graala, zdecydowanie potrzebuję pomocy". Wynika to z faktu, że gracze tylko oględnie mogą mówić innym jakie mają karty w ręku, a to znacząco podnosi klimat gry!Pudełko z grą zawiera:

* plansza z zamkiem Camelot
* 3 dwustronne plansze przygód
* 30 figurek rycerzy i ich przeciwników
* instrukcja i opisy przygód
* 168 kart postaci, wydarzeń i lojalności
* 7 kart postaci / pomocy
* 8 kostek 6-ściennych
* 16 mieczy

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 3 - 7 osób
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 60 - 120 minut
Wydawca: Days of Wonder
Wydanie: angielskie
Instrukcja: polska