Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych - Gry planszoweGra planszowa Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych (polska edycja) to wspaniała planszówka w klimatach fantasy. Gra ta przeznaczona jest dla 2-4 graczy. Gracze wcielają się w bohaterów, przemierzają mroczne lochy, walczą z potworami i wykonują najtrudniejsze zadania. Najgroźniejszymi przeciwnikami są jednak inni gracze.

-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE


-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGRO

Król Nieumarłych powrócił! Na jego wezwanie z grobów powstała armia nieumarłych, a z mroków podziemi wyległy przerażające stwory. Legiony potworów zbierają siły, aby raz na zawsze zawładnąć światem. Rozprzestrzeniające się zło powstrzymać mogą jedynie bohaterowie o niezwykłej mocy.

Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych to pierwsza gra, której akcja toczy się w niebezpiecznym świecie Dungeoneer. Każda inna gra z tej serii jest w pełni samodzielna ale może być także łączona z innymi zestawami.

Każdy z graczy prowadzi jednego z 6 bohaterów (m.in. Necrowojownik, Paladyn, Nekromanta), którzy zdobywają sławę i skarby w posępnych labiryntach. Wykonują przy tym takie zadania jak zniszczenie laboratorium szalonego maga, uratowanie księżniczki, itp. Do zwycięstwa jako bohater potrzebujesz ukończonych 3 zadań.

Jednak jednocześnie każdy z graczy gra też rolę Władcy Podziemi, który stara się utrudniać życie postaciom pozostałych graczy, stawiając przed nimi pułapki, potwory czy zagrywając niefortunne wypadki.

W czasie swojej podróży przez podziemia, postacie zbierają punkty Chwały i Groźby, za które gracze mogą "kupować" karty, które wspomagają ich bohaterów, takie jak umiejętności czy artefakty. W tym czasie pozostali gracze, jako Władcy Podziemi, "wydają" Twoje punkty Groźby przeciwko Tobie na różne nieprzyjemne niespodzianki.Polska edycja gry jest znacznie bogatsza niż oryginalna. Przede wszystkim znajduje się w niej wszystko co potrzebne do gry (w angielskiej nie ma kostki, podstawek, żetonów pomocniczych), ponadto ma znacznie poprawioną instrukcję.

Pudełko z grą zawiera:

* 6 żetonów postaci
* 4 podstawki plastikowe
* 1 instrukcja
* 110 kart
* 38 żetonów
* 1 kostka

Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 60 - 120 minut
Wydawca: Galakta
Projektant: Thomas Denmark
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska