World of Warcraft - Gry planszoweWorld of Warcraft Gra Planszowa to wspaniała planszówka oparta na kultowej grze mmorpg. Piękne figurki, przemyślana mechanika i wykonanie na najwyższym poziomie to gwarancja świetnej zabawy.


-- >KUP GRÄ~ W SKLEPIE-- >KUP GRÄ~ NA ALLEGROZostań krasnoludzkim wojownikiem, pełnym dumy paladynem lub magiem dysponującym potężną mocą. Przyzywaj demony, by Ci służyły, jako druid zmień się w niedźwiedzia lub kota by czerpać z mocy natury to, co najlepsze. Wybierz profesję i stań do boju ze smokami! Niech każdy pokonany przeciwnik da Ci nową siłę do walki! Rozwijaj nowe talenty, ucz się nowych zaklęć i czarów. Nocne Elfy, Nieumarli, Gnomy, Orki, Trolle, Taureni, Ludzie, Krasnoludy - wszystkie te rasy przemierzają Azeroth, walcząc ze sobą jako Sojusz i Horda. Wybierz swoję stronę.

World of Warcraft: Gra Planszowa jest grą przygodową, gdzie gracze rywalizują ze sobą w celu osiągnięcia wyznaczonego celu. Każdy z graczy wybiera na początku gry stronę, którą chce grać -tym samym gracze dzielą się na 2 zwalczające się obozy - Sojusz i Hordę.

W grze zastosowano ciekawy system questów, czyli zadań do wykonania przez graczy. Co ważne, można je wykonywać wspólnie, np. razem stając do walki z potworami. Questy są podzielone na 4 grupy według stopnia ich trudności (szare, zielone, żółte i czerwone). Na początku gry drużyny losują po 4 najłatwiejsze zadania (szare) i jedno zielone. Kolejne zadania są losowane po wykonaniu dowolnego z aktywnych questów (drużyna decyduje, jakiego koloru zadanie wylosować).

Zwycięzcą zostaje ta drużyna, która pokona Overlorda - końcowego przeciwnika wylosowanego na początku gry.Pudełko z grą zawiera:

* 216 kart klas
* 120 kart przedmiotów
* 80 kart przygód (po 40 dla Sojuszu i Hordy)
* 52 kart wydarzeń
* 3 karty Władców
* 21 kostek 8-ściennych (po 7 czerwonych, niebieskich i zielonych)
* instrukcja
* plansza
* 120 plastikowych, bardzo dokładnych figurek potworów
* 16 plastikowych figurek bohaterów
* 7 dwustronnych kart postaci
* 2 jednostronne karty postaci
* 63 żetony postaci (7 dla każdej klasy)
* 400 (!) różnych żetonów (ogłuszenia, klątwy, złota, życia, itp.)
* 1 znacznik kolejki
* 2 karty zestawień potworówCałe pudełko waży prawie 5 kg!!!

Podstawowe informacje:

liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 12 lat
czas gry: 180 min.